Balayı Suiti Bali

0
5523
Bali

Bali, küçük sunda adalarının en batısında yer alan küçük ve şirin bir tatil adasıdır. Endonezya’da bulunan Bali, doğu tarafında lombok ve batı tarafında yer alan Cava adasının tam arasında bulunuyor. Başkenti Denpasar olan Bali, yaklaşık 4.5 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Bu nüfusun %8’lik kısmını ise Müslümanlar oluşturmaktadır. Sanat’a oldukça önem veren Bali, aynı zamanda Endonezya’nın en çok tercih edilen turistik bölgesidir.

Bali tatili son dönemlerin en gözde tatil destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Öncelikle hareketli bir tatil bekliyorsanız, yanılmış olursunuz. Çünkü Bali, Romantik ve sakin bir tatil vaat ediyor. Başta Balayı çiftleri, Yalnız tatil severler ve kafa dinlemek isteyenlere hitap ediyor. Ada’ya ayak bastığınız güney ve kuzey kesimlerini rahatça gezme fırsatı bulursanız, göreceksiniz ki adanın güney tarafında bulunan kumsallar beyaz iken kuzey kısmında bulunan kumsallar siyah kumlara bürünmüştür. Bali balayı otelleri biraz pahalı olsa da oldukça konforlu bir tatil sunmaktadır. 

Bali Tatili - Balayı Suiti Bali
Bali

Bali’de Gezilecek Yerler

Gelelim Bali tatilinizi nasıl değerlendireceğinize. Öncelikle buraya geldiğiniz zaman az da olsa bir yorgunluk hissediyorsanız, kesinlikle Balı masajı yaptırmalısınız. Masaj konusunda kesinlikle en iyi yerlerden biri. Gezmeyi sevenler için Batur Yanardağı harika bir yürüyüş planı olacaktır. Hem manzarası hem de doğa ile iç içe yaşantısı oldukça muazzam bir tablo yaratmaktadır. Bali’de en çok merak ettiğimiz yerlerden biri de Maymun Ormanıydı. 

Ubud bölgesinde yer alan bu şirin orman için giriş ücreti olarak 20.000 Rupiah ödüyorsunuz. İçeri girdiğiniz anda sizi kalabalık bir maymun ailesi karşılıyor. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta elinizde veya üzerinizde kolay alınabilecek bir şeyin olmaması. Maymunlar buraya gelen ziyaretçilerin gözlüklerini, şapkalarını, yiyeceklerini ve hatta çantalarını götürebiliyor. Dilerseniz girişte muz alıp maymunlara verebilirsiniz.

pura tanah lot - Balayı Suiti Bali
Tanah Lot Tapınağı

Bali’nin en çok ziyaret edilen tapınağı olan Pura Tanah Lot Tapınağı oldukça ilgi çekici bir bölgede yer almaktadır. Beraban-Kediri bölgesinde bulunan tapınak daha çok fotoğrafçıların dikkatini çekmiştir. Tapınaktan harika bir kare yakalanmaktadır. Pura Tanah Lot Tapınağı’nın hikayesini dilerseniz buradan okuyabilirsiniz. Eğer su sporları ile ilgileniyorsanız, şanslısınız ki burada sörf oldukça meşhur aktivitelerden biridir.

Bali’de Turlar

Bali turları balayı konusunda da oldukça popüler bir bölge olarak ön plana çıkıyor. Ayrıca burası sörf bakımından oldukça tanınmış bir tatil adası olmakla birlikte, sörf tutkunlarının uğrak noktasıdır. Burada tatilinizin 1 gününü su sporlarına ayırarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bali’de en çok turist ağırlayan bir diğer bölge ise Pirinç Tarlaları. Geniş bir alan içinde yayılan Pirinç Tarlaları görenleri hayrete düşürecek güzelliğe sahip. Bali gezilecek yerler listenize mutlaka eklemenizi öneririz.

Bali otelleri - Balayı Suiti Bali
Bali Otelleri

Bali konaklama genelde Balayı tatili düşünen çiftler tarafından daha sık tercih edilmektedir. Yani buraya geldiğiniz zaman aşırı fazla çift görürseniz, şaşırmayın. Bali’nin tropik bir adadan neredeyse hiçbir farkı yok. Bali’de bir adadan fazlasını göreceksiniz. Gezilecek o kadar fazla yer bulunuyor ki en az 10 günlük geniş bir tatil planı yapmanız yeterli olacaktır. En iyi bali otelleri konusunda ön plana Bungalow evleri çıkıyor.
Bali’de konaklama konusunda oldukça harika Bungalow evleri ve birbiubud balayı
rinden konforlu otelleri bulunmaktadır.

Birde iyi bir manzaraya sahip otel bulursanız, işte tatili dört dörtlük yaşamaya başlayabilirsiniz. Özellikle sonsuzluk havuzu bulunan otelleri tercih etmenizi öneririz. Ayrıca tatiliniz bitmeden mutlaka Bali’ye özel Luwak Kahvesi’nin’ tadına bakmalısınız. Dünya’nın en pahalı kahvesi olma özelliğini taşımaktadır.

Tanrıların Adası olarak da bilinen Bali ulaşım için önce Endonezya, oradan da su adalarına geçmeniz gerekiyor. Bu tatlı su adasını görmeniz gerekiyor. Günümüzde Endonezya’nın en popüler tatil destinasyonu konumda bulunan Bali başkent Denpasar ile birlikte görülmesi gereken muhteşem bir tatil bölgesidir. Bali’de gezilecek diğer yerler aşağıda yer almaktadır.

Bali’de Gezilecek Diğer Yerler;

Uluwatu Tapınağı

Seminyak Plajı

Handara Resort Kapısı

Banyumala Şelalesi

Denpasar

Singaraja

Penglipuran Köyü

Ubud

Kuta

Ulun Danu Bratan Tapınağı

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here