Harikalar Diyarı Avşa Adası

0
4109

Marmara Bölgesi’nin en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Avşa Adası İstanbul ve civarında bulunan tatilciler için harika bir tatil seçeneğidir. Çevresinde birçok koy bulunan Avşa Adası aslında çoğu tatilcilerin bilmediği güzellikte bir görünüme sahiptir. Haftasonu için küçük tatil planları yapabileceğiniz bir yer olan Avşa Adası, kafa dinlemenize yardımcı olacaktır. Özellikle Kendi üzümlerinden elde ettikleri şaraplar ile meşhur olan adalılar sizleri tatilinizde eşsiz şarapları ile karşılamaktadırlar.

büyülübap - Harikalar Diyarı Avşa Adası

Büyülübağ şarap fabrikasını mutlaka görmeniz gerekiyor. 2003 yılında Avşa Adasında kapılarını halka açan Büyülübağ şarap fabrikası Konstantin Tepe’sinde yer almaktadır. İçerisi oldukça temiz ve hijyeniktir. Burada şarapların tadına bakabilirsiniz. Şarap fabrikasının içinde birçok şarap çeşidi yer almaktadır. Sakin bir tatil geçirmek isteyenler adanın içerisinde bulunan köyleri gezip burada konaklayabilirler. İsterseniz plaja inip denizin tadını çıkarabilirsiniz.

manastır - Harikalar Diyarı Avşa Adası

Hagios Georgos Manastırı’nı ziyaret ederek tarihi dokuları ve mimari kalıntıları görebilirsiniz. Yürüyerek iskeleden ortalama 35-45 dakikalık bir mesafede olan manastır özel araç ile 5-10 dakika sürmektedir. 2 papaz tarafından inşa edilen Manastır’ın yapımı 1628 yılında tamamlanmıştır. Şu an koruma altında bulunan Manastır birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir.

avsa adasi cinar koyu 4 - Harikalar Diyarı Avşa Adası

Tabi ki Tarihi Çınar altını unutmayınız. Geçmişten günümüze mimari yapısını koruyarak gelen bu mükemmel dokudan gözlerinizi alamayacaksınız. Hatta burada oturup bir yorgunluk kahvesi içerek harika Çınar’ın sizlere sunacağı hafif serinlik hoşunuza gidecektir. Avşa Adası harika görüntüsüyle olduğu kadar hızlı gece hayatıyla da ön plana çıkmaktadır. Gece kulüpleri, Türkü evleri ve Diskoların bulunduğu barlar sokağına giderek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

avsa tanz disco01 - Harikalar Diyarı Avşa Adası

Gündüz sessiz ve hareketsiz olsa da, gece hayatı inanılmaz eğlenceli ve keyifli geçmektedir. Yemek konusunda da birçok alternatif mekâna sahip olan Avşa adası sizlere yemek konusunda oldukça alternatif sunmaktadır. Ada’da konaklama içinde pansiyon, otel veya kiralık ev tutabilirsiniz. Tavsiyem kalabalık gidiyorsanız ev kiralamak daha mantıklı oluyor. İstanbul üzerinden IDO ile buraya ulaşım oldukça basittir. Haftasonu kaçamağı için ideal bir tatil beldesi olan Avşa sizlere yoğun iş stresinden uzakta harika bir tatil keyfi sunacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here