Hayaller Adası Whitsunday

0
5580

Whitsunday

Balayı, yeni evlenen birçok çift için olmazsa olmaz durumlardan biridir. Genelde sıradan veya alışılagelmiş balayı önerileri neticesinde bilinen yerlere gidiliyor. Avustralya’da bulunan Whitsunday Adaları ise alışılmış Balayı Tatillerinin aksine tam bir tatil cennetidir. Whitsunday’da Maviyle beyazın en güzel halini görebilirsiniz. Egzotik bir görüntüye sahip olan Ada oldukça dikkat çekiyor. Adaları öyle yatlarla gezmek yerine Airlie beach’e gelip hem burada konaklayın, hem de Whitsunday Adalarının tadını çıkarın. Adaları gezmek için çeşitli tekne turları var. İsterseniz onları da tercih edebilirsiniz. Burası o kadar eşsiz ve mükemmel bir yer ki , Balayı için muazzam bir seçenek. Genelde çiftler hep sıradan ve bilindik Balayı yerlerini tercih ediyor. Ancak Whitsunday Adaları hem yeni heyecan hem de bambaşka bir Balayı fırsatı sunuyor.

Whitehaven Beach - Hayaller Adası Whitsunday
Whitehaven Beach

Özellikle whitehaven kumsalı eşsiz bir güzelliğe sahiptir. Whitsunday Adaları ve Whitehaven beach ne kadar sessiz ve sakin ise Airlie Beach onun aksine oldukça hareketli ve neşeli bir tatil mekanıdır. Aslında burası öyle çok keşfedilen bir yer değil. Ancak keşfedenlerinde kolay kolay vazgeçemediği bir ada olan Whitsunday, evli çiftlerin son zamanlarda tercih ettiği bölgelerden biri haline dönüşmüştür. Eşiniz ile elele whitenhaven kumsalında romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Burada isterseniz Snorkel ile Resife dalış yapabiliyorsunuz. Tatilinizin en tatlı anlarından biri de Snorkel ile dalış olacaktır. Burada yapılacak aktiviteler; Tekne konaklamalı Reef Turu, Snorkel Turu ve Airlie Beach Eğlenceleri. Hayaller Adası Whitsunday sizlere hem sakin hem de unutulmaz bir Balayı Tatili yaşatacaktır.

Airlie Beach 1024x768 - Hayaller Adası Whitsunday
Airlie Beach

Ulaşım için en iyi tercih havayolu olacaktır. Çünkü karayolu çok yıpratıcı oluyor. Konaklama içinde apart otelleri tercih edin. Hem daha az para öder, hem de daha rahat edersiniz. Uçak biletleri ortalama 120-200 dolar arasında değişmektedir. Yemek için Bommie, Pebble Beach Restoran ve Long Pavilion ’u tercih edebilirsiniz. Özellikle vejeteryanlar için Bommie ön plana çıkıyor. Vejeteryan menüleriyle ünlü olan Bommie, bizim en çok beğendiğimiz yerlerden biri oldu. Ayrıca burada akşama doğru gün batımını izlemek de ayrı bir keyifti. Eşinizle veya dostlarınızla buraya yolunuz düşerse kesinlikle gün batımını da izleyin. Whitsunday Adaları henüz çok fazla keşfedilmemiş iken bu fırsatı değerlendirin. Whitsunday özellikle Balayı çiftleri için değerlendirilmesi gereken bir yer. Buraya adım attığınız andan itibaren dikkatli olun, çünkü Ada’nın ihtişamı aklınızı başınızdan alabilir. 😊

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here