Keyif Dolu Bir Tatil : Prag (Çekya)

0
4137

Yoğun iş stresinden bunalıp kafa dağıtmak istiyorsanız, Prag tam size göre bir tatil tercihi olacaktır. Prag tatil severler için hem tarih hem de sanat açısından çok önemli bir yerdir. Prag ’da hemen hemen her sokak sanatsal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Birçok turistik ve gezilecek yer bulunan Prag, her yıl farklı ülkelerden ziyaretçi ağırlamaktadır. Prag sizleri kısa bir sürede olsa huzurlu bir tatile sürükleyecektir. Prag günümüzde yeni evli çiftlerin balayı içinde sıkça tercih ettiği yerlerden biridir.

Buraya ayak bastığınız andan itibaren şehrin o eşsiz mimarisi sizleri başka diyarlara götürmeye yetecektir.  Prag’da en kalabalık 2 meydan bölgesi bulunmaktadır. Old Town Meydanı en kalabalık ve en turistik alana sahiptir. Buraya mutlaka uğrayarak tarihi eserlere tanık olabilirsiniz. Unesco Dünya Miras Listesinde de yer alan bu kalabalık meydan aynı zamanda Prag’ın en eski meydanı olarak da bilinmektedir. Ayrıca burada bulunan Astronomik Saat Kulesi de ilginizi çekecektir.

Astronomik Saat Prag 1024x640 - Keyif Dolu Bir Tatil : Prag (Çekya)                                                                             Saat Kulesi 

O eşsiz Prag manzarası ayaklarınızın altında olacaktır. Saat’in üzerinde oldukça ilgi çekici bir animasyon vardır. Saat üzerinde her Saat başı 1 dakikalık animasyon yapılmaktadır. Prag’ın meşhur dans eden evini görmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Gezinizin en başına Vlatna nehri üzerinde bulunan Karl Köprüsünü gezerek  başlayabilirsiniz. Dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi görülmeye değer bir güzelliktir. Guinnes rekolar kitabında da yer alan Kale 9. Yüzyılda inşa edilmiştir.

Kale Old Town meydanına yaklaşık 15-20 dakika mesafededir. Kaleye giriş ücreti bulunmamaktadır. Prag’da en ilgi çekici mekanlardan biri de Seks Makineleri Müzesi’dir. İçerisinde 220’den fazla seks objesi bulunan müze 3 kattan oluşmaktadır. Birçok turist tarafından ilgi odağı olan bu müze oldukça kalabalık bir ziyaretçi kitlesine sahiptir.Sizin içinde ilginç bir deneyim olacaktır.

001ec949faf1136a8e4606 - Keyif Dolu Bir Tatil : Prag (Çekya)                                                               Seks Makineleri Müzesi 

Seks Makineleri Müzesi birbirinden ilginç Mumya heykellere ve Seks objelerine sahiptir. İçeride çeşit çeşit yüz maskeleri, can yakıcı aletler ve küçük bir sinema salonu bulunmaktadır. Sinema salonuna uğrayıp tarihte ki ilk Pornografik Filmi izleyebiliyorsunuz.  Tur esnasında en dikkat çekici yer şüphesiz bu müze olmaktadır. Müze Old Town meydanına oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. En son ise şehrin biraz dışında bulunan Ulusal Teknik Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Müze’de Gemi, Araba, Uçak ve Motor gibi eski araçlar bulunuyor. Müze Prag 7 bölgesinde yer almaktadır. Müze pazartesi hariç diğer günler 10.00-18.00 arası hizmet vermektedir. Prag’ta Gece Hayatı da oldukça hareketli geçmektedir. Prag gece hayatı için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here