Türkiye’nin Venediği Eskişehir

0
5653

Eskişehir’den bir Venedik geçti. Türkiye’nin Venedik’i   olarak bilinen ve insanı sanki yurtdışı tatilindeymiş gibi hissettiren o muhteşem sokaklar sizi sizden alıp başka diyarlara götürecektir. Eskişehir sokaklarında gezerken o kadar keyif alacaksınız ki buradan ayrılmak istemeyeceksiniz. Eskişehir gezinize başlamadan önce güzel bir çiğ börek yemeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise Eskişehir Çiğbörek Evi tam size göre bir yer. Burada Eskişehir ile özdeşmiş enfes çiğ börekten yemeden kesinlikle ayrılmayınız. Özellikle Porsuk Çayı, Odunpazarı ve Lületaşı Müzeleri harika bir yer.şehrin tadını çıkarın.

Esk eh r odunpazari turu SLdRZG5 - Türkiye’nin Venediği Eskişehir

                                                                                          Odun Pazarı

Tam bir öğrenci şehri olan Eskişehir sizleri oldukça memnun edecektir. Porsuk Çayı’na geldiğiniz zaman kesinlikle Gondol sefası yapmalısınız. Ortalama 25 dakika süren gondol sefasının ücreti 25 TL’dir. Tabi Eskişehir Stadyumunu görmeden giderseniz ayıp olur. Gerçekten ateşli bir taraftara sahip olan Eskişehir Kulübünün maçlarını oynadığı harika bir stadı bulunmaktadır. Hareketli bir gece hayatı olan Eskişehir’de barlar sokağını ve buranın en meşhur barı olan 222 inanılmaz atmosferi ile görülmesi gereken yerlerden biridir. 222’de Caz,Pop ve Rock konserleriyle şehrin tadını çıkarın.

55d342ceefa97 - Türkiye’nin Venediği Eskişehir

                                                                                        Gece Kulüpleri

Eğer araba tutkunuysanız Vosvos Hastanesine mutlaka uğramalısınız. Burada eski vosvosların nasıl bir aşamadan geçtiğini ve kaç paraya alıcı bulduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca Kent Park’ın birbirinden renkli balıklarını da görebilirsiniz. Tramvay Yolu’nda bulunan birbirinden ilginç heykeller ile fotoğraf çekilip zaman geçirebilirsiniz. Eskişehir’de Balmumu Heykel Müzesi de görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir. İçeride bulunan heykeller o kadar gerçekçi yapılmış ki ayırt edemiyorsunuz. Eskişehir Stadı’nın hemen yanında bulunan Sazova Parkı’da görülmeye değer bir yapıya sahiptir. İçeri giriş ücreti 4 TL olması gerek. Sazova Parkı’nın içerisinde birbirinden güzel hediyelik eşya satan dükkanlar mevcut.

sazova 620x330 - Türkiye’nin Venediği Eskişehir

                                                                                           Sazova Parkı
Korsan Gemisinde hatıra fotoğrafı çekebilirsiniz. Sazova’nın o eşsiz güzelliğini de çekebilirsiniz. Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bulunan Frig vadisi görülmeye değer yapılardan biridir. Frigyalılar’ın 3000 yıl önce konaklamak için yaptığı kaya evler oldukça dikkat çekmektedir. Türkiye’nin ilk ve aynı zamanda tek yerli otomobili olan Devrim Otomobili ’de Eskişehir’de bulunmaktadır. Eğer görmek isterseniz porsuk çayının hemen yanında bulunan Tülomsaş fabrikasının bahçesinde sergilenmektedir.  Eskişehir’den ayrılmadan bu güzel şehri en tepeden görmek isterseniz de mutlaka Şelale Parkı’na uğrayıp burada içeceklerinizi yudumlarken şehrin o eşsiz güzelliğini çıplak gözle izleyiniz. İstanbul’dan ulaşım biraz yorucu olsa da Ankara’dan buraya gelecek olanlar hızlı tren ile 1 saatte burada oluyor. Günübirlik değil de birkaç gün konaklayacaksanız, şehir merkezine yakın birçok otel bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here