UKRAYNA

0
6304

Ukrayna’nın başkenti Kiev’dir. Ukrayna’ya pasaport ve vize olmadan seyahat edilebilmektedir. Ukrayna denilince akla gelen en önemli yerler Odessa ve Lviv’ dir. Ukrayna gece hayatıyla ön plana çıkan bir ülkedir. Ukrayna’nın ana dili Ukraynaca’dır. Halkın ortalama %70 i Ukraynaca konuşurken geri kalan %29 u Rusça konuşmaktadır. Ülke’ de İngilizce konuşma oranı ise %1 seviyesindedir. Seyahat öncesi paranızı dolar kuru olarak çeviriniz. Yoksa orada Türk parası geçmemektedir.

Eğer lviv ve Odesa’ya ilk kez gidiyorsanız sizi uçaktan indikten sonra pasaport sorgu odasında sorgulayacaklardır. Burada kaç gün kalacaksınız? ne kadar paranız var? ve ne için geldiniz? gibi sorular soracaklar. Orada kalacağınız her gün için en az 50 dolar para olsun yanınızda ve paraları size saydıracaklardır. Pasaport kontrolünden sonra Change Office bulup dolarları Ukrayna para birimi olan Grivna’ya çeviriniz. Ulaşım olarak Uber kullanmanız sizin için daha ekonomik olacaktır. Hat almak istiyorsanız da şehir Meydanlarından alınız. Ukrayna sokakları oldukça hareketli ve kalabalık olduğundan hırsızlıklara karşı dikkatli olun. Ukrayna güzel olduğu kadar bazı bölgeleri de sıkıntılıdır.

Lviv

Lviv - UKRAYNA
Lviv

Lviv’in en büyük ve kalabalık caddesi Rynok meydanıdır. Ukrayna turlarının vazgeçilmez adresi olan Lviv son dönemlerde oldukça popüler bir şehir haline gelmiştir. Burada öğlen yürüyüş yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Çikolata fabrikasına mutlaka gitmelisiniz. Gerçekten inanılmaz bir mekan olan çikolata fabrikası hem oturma yeri hemde imalathanesi ile iç içe olmasından dolayı çikolatanın nasıl yapıldığını görebiliyorsunuz. Rynok meydan’da bulunan Çikolata Fabrikası içerisinde birçok çikolata çeşidini bulundurmaktadır. Rynok meydan da bulunan Opera ve Bale tiyatrosunu da ziyaret edebilirsiniz. Lviv tarihinde önemli bir yere sahip olan Opera binası şehrin simgelerinden biri haline gelmiştir.

Eğer Türk restoranında yemek yiyecekseniz, Rynok meydan da bulunan Antakya restoranı tercih edebilirsiniz. Ayrıca lviv’in meşhur pizza mekanlarından biri olan Celentano Pizza da harika bir lezzete sahiptir. Gece hayatı çok hareketli olan Lviv’i son zamanlarda birçok Türk erkeği ziyaret etmektedir. Lviv’in sıra dışı gece hayatını denemeden kesinlikle buradan ayrılmayın. Lviv’in en çok tercih edilen gece kulüpleri Rafınad People Club, Fashion Club ve Malevich Night Club’dır.

Fashion Club

Fashion Club - UKRAYNA
Fashion Club

Rynok Meydan’da bulunan Fashion club gündüz restoran, gece ise Club hizmeti vermektedir. Lviv’in en iyi gece kulüplerinden birisidir. İçeri girişte kişi başı 100 grivna ücret ödeyerek girebilirsiniz. Burası çok kalabalık ve çok eğlenceli bir gece kulübü olarak bilinmektedir. İçeride sigara içilmesine kesinlikle izin verilmemektedir. Ancak güzel bir gece geçirebileceğiniz kaliteli bir mekandır. İçecek fiyatları da oldukça uygun ve ucuzdur. Fashion Club sizlere muhteşem bir gece yaşatacaktır. İçeride bayan sayısı oldukça fazla olan Fashion Club, kapıdan girdiğiniz anda sizlere kalite farkını hissettirecektir. Ayrıca gecenin ilerleyen saatlerinde kendinizi hiç tanımadığınız bayanlarla samimi sohbetler içerisinde bulabilirsiniz. Çünkü burada güzel olduğu kadar sıcak kanlı olan bayanlarda mevcuttur.

Rafınad People Club

Rafinad People Club - UKRAYNA
Rafinad People Club

Rafınad people club şehir merkezinde bulunan ve yine Lviv’in en kaliteli gece kulüplerinden bir tanesidir. Burada diğer gece kulüplerinin aksine striptiz de bulunmaktadır. Ücret ödemeden girmek istiyorsanız 23.30 dan önce girmeniz gerekecek, aksi takdirde 60-70 Grivna arası ücret alınmaktadır. Lviv’e geldiyseniz kesinlikle uğramanız gereken bir kulüptür. İçeride özel striptiz odaları mevcuttur. Belli bir ücret karşılığında beğendiğiniz kadını odaya çağırıp çeşitli şekillerde striptiz yaptırabilirsiniz. İçeride içki fiyatları da uygun ve gece kulüplerinin hepsinde içki çok ucuz olduğu için çok tüketilmektedir.

Malevich Night Club

Malevich Night Club - UKRAYNA
Malevich Night Club

Ukrayna gezisinin en eğlenceli bölümü olan gece hayatı özellikle Malevich Night Club ile bir başka güzel olmaktadır. Şehir merkezine çok yakın olan Malevich club, Lviv şehrinin en popüler gece kulübü olarak bilinmektedir. Giriş için 100 grivna gibi bir ücret ödüyorsunuz. Eğer isterseniz localar 3000 grivna ve güvenlik tarafından korunmaktadır. Lviv’den ayrılmadan kesinlikle 1 gece sabahlamanız gereken bir gece kulübüdür. Ukrayna ve Lviv’İn en popüler gece kulübü olan Malevich Night Club diğer gece kulüplerinden farkı hem locaların güvenlik tarafından korunması hem de içerinin oldukça geniş bir alana sahip olmasıdır. Sizlere tavsiye edebileceğim en iyi gece kulüplerinden biri olan Malevich benim en çok beğendiğim eğlence mekanlarının başında gelmektedir.

Odessa

Odessa - UKRAYNA
Odessa

Ukrayna’nın en büyük dördüncü şehri olan Odessa Karadeniz kıyısında yer almaktadır.  Ruslar 1794 senesinde Odessa bölgesini işgal ederek Hacıbey yerine Odesa ismini kullanmaya başlamışlardır. Burada eski dönemden kalan çok az sayıda Türk bulunmaktadır. Tam bir liman şehri olan Odessa oldukça etkileyici bir şehirdir.  Odessa Eğlenceli sokakları ve etkileyici mekânlarıyla dikkatinizi çekecektir.  Özellikle şehrin simgelerinden biri haline gelen Vorontsov Sarayı oldukça dikkat çekmektedir. Sarayın yapımına 1427 yılında başlanılmış ve 1848 yılında tamamlanmıştır. Alupka kasabasına yakın Kırım Dağları’nın eteklerinde yer alan Vorontsov Sarayı tam 9 milyon gümüş ruble karşılığında inşa edilmiştir. Ayrıca sarayın içerisinde oldukça geniş bir yeşillik alanı olması oldukça dikkat çekiyor. Daha sonra meşhur Potemkin Merdivenlerini ziyaret edebilirsiniz. Yine Odessa şehrinin simgelerinde biri olan Potemkin Merdivenleri oldukça büyük ve geniştir.  Primorskaya caddesinde bulunan merdivenlere ilgi oldukça fazladır.

Odessa’nın en işlek caddesi ise Deribasovskaya caddesidir. Burası oldukça kalabalık ve cadde boyunca birbirinden harika kafeler, barlar, anıtlar ve tarihi eserler görebilirsiniz. Cadde oldukça hareketli olduğundan gürültü ve kalabalıkta oldukça fazladır. Deniz ve güneş eşliğinde vakit geçirmek isterseniz de Arcadia bölgesine uğramanız gerekecektir. Arcadia bölgesi Odessa’nın en bilindik bölgelerinden biri ve burada birçok plaj, restoran ve gece kulübü yer almaktadır. Odessa’da en çok yemek konusu soru işareti oluşturmaktadır. Bölgede Türk restoranları da olduğundan bol bol yemek çeşidi bulunmaktadır. Odessa’da en çok merak edilen konulardan biri de Gece Hayatı. Odessa’da Gece Hayatı oldukça eğlenceli ve hızlı geçmektedir. Hem plaj bölgelerinde ki kulüpler hem de şehir merkezinde yer alan birçok gece kulübü ile oldukça güzel vakit geçirebilirsiniz. Gece hayatından en iyi anlayan ülkelerden biri de şüphesiz Ukrayna’dır. Odessa’nın en çok tercih edilen gece kulüpleri İbiza Club, İtaka Beach Club, Bono Beach Club ve Palladium Club olarak öne çıkmaktadır.

İbiza Club

biza Club 1024x569 - UKRAYNA
Ibıza Club

İbiza Club Odessa bölgesinde en çok tercih edilen gece kulüplerinin başında gelmektedir. Gece kulübünün içerisinde 3 adet büyük havuz bulunmaktadır. Arcadia bölgesinde yer alan İbiza Club her hafta birbirinden ünlü yıldızları gece kulübünde ağırlamaktadır. Dünyanın en iyi Dj’lerini burada bulmak mümkündür. İki katlı olan Ibıza Club Mayıs ayı gibi sezonu açmaktadır. Giriş ücreti ise ortalama 200-250 Grivna arasında değişmektedir. Eğer içeride locada oturmak istiyorsanız 2500-3000 grivna’yı gözden çıkarmanız gerekecektir. Ancak şunu söyleyebilirim ki gerçekten verdiğiniz paranın karşılığını fazlasıyla alıyorsunuz. Müzik kalitesi ve mekan kalitesi üst düzey olan Ibıza kesinlikle Odessa da gidilmesi gereken Gece kulüplerinden biridir.

İtaka Beach Club

taka Beach Club - UKRAYNA
Itaka Beach Club

İtaka Beach Club arcadia bölgesinde yer alan gündüz deniz,güneş ve kum’un tadını çıkaracağınız, akşam ise Eğlencenin dibine vuracağınız harika bir gece kulübüdür. Giriş ücreti ortalama 200-300 grivna arasında değişmektedir. Arcadia bölgesinde bulunan gece kulüplerinin fiyatları hemen hemen birbirine yakındır. İçeride içecek fiyatları ise 50 grivnadan başlıyor. Konsept olarak aslında birbirlerine çok benzeyen İbiza ve İtaka bölgenin en çok tercih edilen kulüpleridir.

Bono Beach Club

Bono Beach Club 1024x683 - UKRAYNA
Bono Beach Club

Arcadia sahilinde bulunan Bono Beach Club gündüz deniz keyfi, gece ise club keyfi ile sizlere muhteşem bir gün sunmaktadır. Her ne kadar İbiza ve İtaka club’ın gölgesinde kalsa da Bono Beach Club, Odessa’nın en güzel gece kulüplerinden biridir. Fiyatları diğer gece kulüplerine göre biraz daha uygun olmaktadır. Ortalam giriş ücreti 100-150 grivna, içecek ücretleri ise 30 grivnadan başlamaktadır. Yerli halkın daha çoğunlukta olduğu Bono Beach Club son dönemlerde turistler tarafından da oldukça sık ziyaret ediliyor. Burada isterseniz gece başlamadan restoran bölümünde yemek yiyebilirsiniz. Saat gece 23.00 itibariyle gece kulübü açılıyor. İçeride birbirinden güzel partiler olduğundan gittiğinize kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Palladium Club

Palladium Club - UKRAYNA

Palladium Club, arcadia bölgesinde yer alan şirin ve hareketli bir gece kulübüdür. İçerisinde hem restoran kısmı hemde gece kulübü bölümü bulunmaktadır. İçeri giriş ücreti 150-200 grivna arasında değişmektedir. Burası da oldukça hareketli bir gece hayatı sunmaktadır. Konsept olarak da oldukça hoş bir görünüme sahip olan Palldium Club hem uygun hemde ucuz eğlencenin adresidir. İçki fiyatları 35 grivnadan başlayıp 200 grivnaya kadar devam ediyor. Orta boy bir şişe açtırdığınız zaman ortalama 500-700 grivna arası fiyat gelmektedir.

Lviv Gece Hayatı hakkında merak edilenler için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here