Türkiye’nin Zirvesinde Bir Yer: Uludağ

0
3987

Kış tatillerinin vazgeçilmezi olan Uludağ başta kayak merkezleri olmak üzere birçok aktivite ile sizlere keyifli bir tatil sunmaktadır. Uludağ 2543 metre yüksekliği ile Türkiye’nin en büyük dağı konumundadır. Kışın tatil mi yapılır? Diye soranlara, cevap: Uludağ. Sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir yanından tatil için buraya gelen turistler bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında evlenen çiftlerin de en çok tercih ettiği yerlerden biri Uludağ olmaktadır. Burada Kayak, snowboard ve teleferik gibi eğlenceli aktivitelere katılabilirsiniz. Kayak kiralamanın ücreti 100-150 TL arasında değişmektedir. Teleferik ücreti ise tek yön 30 TL gidiş-dönüş ise 38 TL’dir. Snowboard seti kiralamak ise 70 TL’den başlamaktadır.

Uludag fahri pisti - Türkiye'nin Zirvesinde Bir Yer: Uludağ
Uludağ yerli yabancı birçok turistin sık sık uğradığı keyifli tatil bölgelerinden biridir. Çevresinde çok sayıda yiyecek ve içecek mekanı da yer almaktadır. Zaten Otel de kalacaksanız, otelin restoranları da yemek ihtiyacınızı gidermeniz de yardımcı olacaktır. Son zamanlarda birçok balayı çiftinin de tercihi olan Uludağ, oldukça göz kamaştıran bir güzelliğe sahiptir. Burada huzurlu, eğlenceli ve bol aktiviteli bir balayı deneyimi yaşayabilirsiniz. Uludağ tatilinizde eşiniz ile Teleferik macerası, Kayak deneyimi ve Snowboard deneyimi yaşayabilirsiniz. Balayı çiftleri için oda fiyatları değişebilmektedir. Uludağ’da sadece kayak merkezi değil, gezilecek birçok yer de bulunmaktadır.
Monte Baia Uludag Genel 151612 1 1024x576 - Türkiye'nin Zirvesinde Bir Yer: Uludağ

Beyazlar içerisinde mükemmel bir tatil yapacağınız Uludağ’da bulunan oteller sizlerin konforuna uygun tasarlanmıştır. Uludağ otel bakımından da oldukça zengindir. Ortalama gecelik oda ücreti 180 TL’den başlamaktadır. Uludağ Milli Parkını ziyaret etmenizi öneririm. Ulaşım açısından da oldukça kolay bir konumda bulunan Uludağ Milli Parkına ister teleferikle ister karayolu ile ulaşabilirsiniz. Uludağ merkezden milli parka otobüsler gitmektedir. 27.300 hektarlık alana kurulu olan parkta birçok spor aktivitesi düzenlenmektedir. Burası da Uludağ’ın ayrı bir güzelliğidir. Hem tatil hem de spor bir arada sağlıklı bir tatil yapabilirsiniz.

Afiş 15 3e16f734 5d8e 4b7c 9bf1 96b2e0c24de4 1024x529 - Türkiye'nin Zirvesinde Bir Yer: Uludağ

Ayrıca Softaboğan Şelalesi kesinlikle görülmesi gereken bir yerdir. Dombay çukuru vadisinde kalan bu mükemmel yer Uludağ’ın en çok ziyaret edilen şelalesidir. Burada geçirdiğiniz tek bir gün bile pişman olmayacaksınız. Kayak bilmiyorum, ya da düşersem bir şey olur mu? Diye korkmayın. Çünkü karlar o kadar yumuşak ki düşseniz bile yerler yatak gibi yumuşak gelecektir. Kaliteli bir tatil ve unutulmaz bir balayı isteyenler için Uludağ biçilmiş kaftan’dır. Uludağ’a ulaşım için Uçak, Otobüs ve Uludağ Turları ile gelebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here